Saat
  Telefon  +90 538 941 18 31
 E-Mailinfo@narkendinol.com
 AdresGoogle Maps Adres
 TakvimAtölye Etkinlik Takvimi
           ANASAYFA   HAKKIMIZDA   BASINDA NAR KOGA   RÖPORTAJ   FOTOĞRAFLAR   VİDEOLAR   RADYO YAYINI   NAR BLOG   ÖN KAYIT 

Ben ve (Ben) Farkındalık Atölyesi

 :Grup oluştuğunda açılır
  
   
 : 
 :400 TL + Kdv

 :(0538) 941 18 31 
 :info@narkendinol.comFarkındalık nedir ?

Farkındalık, yargısız bir şekilde , şimdiki ana odaklanabilmek amacıyla,dikkatinizi toplayabilmektir. Duyumlarınızın farkındalığıdır. Farkındalık “Şu anda ne yaşıyorum” sorusunu yanıtlamak için, kendi düşüncelerini, duygularını ve bedenini gözlemlenmesi yoluyla elde edilen zihinsel bir durum olarak tarif edilebilir. Bazen çevremizde ve içimizde olup biteni değil, kafamızda yarattığımız yargılarımızla hareket ederiz. Her şeyi analiz ederiz, yorumlamaya çalışırız. Gözümüzle değil, beynimizle bakarız. Bu yoğun anlamlandırma çabası, aslında olan biteni hissetmememize yol açar.

Her birimiz ,kimi zamanda çocukluğumuzdan itibaren , kalıcı inançlar ve algılarımız ile başkalarıyla ilişkilerimizi yönlendiren fikirler ve inançlar taşırız. Eğer onların varlıklarını kabul etmez  ve etkilerini telafi etmezsek  gerçek duygumuzu çarpıtırlar.

Şu an’ın farkındamısınız ?

Bu yazıyı okurken düşünceleriniz size neler diyor ?

Duygularınız size neler hissettiriyor ?

Peki tüm bunlar olup biterken an’daolan en derin duyumları alabiliyormusunuz ? Burnunuzun uçumu kaşınıyor ?

Yoksa üzerinizde ki giysinin kolları  sizi rahatsız mı ediyor  ?

Fark edin an’da neler oluyor fark edin.

 Farkındalık, konuları olduğu gibi algılamaktır; öz- farkındalık kişinin kendi gerçeklik algısını çarpıtan iç faktörlerin farkına varmasıdır. Koçluk güçlü sorularla ilerleyen bir süreçte sadece soru sorar ve normal bir seviyede bilinçli farkındalık yaratır ,koçluk alan kişinin düşüncelerini yapılandırmasına yardım eder. Daha derin farkındalık seviyesine inmesi için  koçluk alan kişi bilincinin derinliklerine sanki bir evrak dolabında bir dosya arar gibi araştırır.

 Bu bağlamda koçluk bir farkındalık süreçidir. Bizde farkındalık atölyemizde koçluk teknik ve yöntemleriyle birlikte çeşitli uygulamaları da içine aldığımız atölye çalışmasında  farıkındalık becerileri kazanacağız.

 Bir doğu felsefesi olan Farkındalık Batı’daki psikoterapi uygulamalarında yöntem olarak, ilk kez John Kabat-Zinn (1982) tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Ancak günümüzde farkındalık içeren çok çeşitli bilimsel terapi yöntemleri ortaya çıkmıştır.  Bu öncü uygulamadan sonra, psikoterapi içerisinde Farkındalığın kullanıldığı başka çalışmalarda yürütülmüştür.

FARKINDALIK BECERİLERİ

Şimdiye odaklanmak

Yargısızlık

Mesafe koyma

Kabullenme

Gözlem

 Yaşam kalitenizi yükseten bu çalışma en fazla 4 kişilik gruplar halinde yapılacağı için katılım durumunuzu mutlaka ön kayıtla  bildirin.

 


Eğitmen : Öznur YILMAZ BERK - Profesyonel Koç & Eğitmen

Profesyonel iş yaşamına, turizm sektöründe yöneticiyken, evlilik nedeni ile veda etmiş, daha sonra her zaman yaşamı ve insanı merak ederek çıktığı keşif yolculuğunda enerjilerle tanışmış,  bu konu üzerinde çeşitli ve kapsamlı eğitimler aldıktan sonra Koçluk kavramı ile tanışarak, önce koçluğun tüm süreçlerini kendisi ile çalışıp, 2010 -2012 döneminde Livcon Akademi’nin Life Coach , Certified Coach, Student  Coach, Nlp Master ,Eğitimcinin Eğitimi (Trainer’s Trainer) diploma programını tamamlamış ve Yaşam Koçu olarak çalışmalarına başlamıştır.  

 
“ Profesyonel Certified Coach” olarak,  Öğrenci & Kariyer, Dikkat Eksikliği  ve Hiperaktivite, Aile İlişkileri , ilişki koçluğu ve Bireysel koçluk hizmetlerinde kişinin  kendisi ol'ma  alanları üzerine Kişisel Gelişim  koçluğu ve eğitmenlik yapmaktadır.

Koçluk Platformu Derneği üyesi ve Reiki Master, EFT (Emotional Freedom Technics), NLP (Neuro Linguistic Program) “Master” derecelerine sahiptir.

 2013 yılında başladığı Psikoterapi eğitiminde İngiliz Psikoterapist ve eğitmen Robert Smith’den disiplinler arası kuramların eğitimini almıştır. Çözüm Odaklı Terapi, Transaksiyonel Analiz, Gestalt Terapi, Bilişsel Terapi alanlarında katıldığı  programları yine R. Smith süpervizyonu altında tamamlayarak uzmanlaşmıştır.

 Halen eşiyle birlikte NAR KENDİN OL GELİŞİM ATÖLYESİ’nde koçluk çalışmalarına devam etmektedir. “NAR ATÖLYE” bünyesinde, 7 den 77’ye yaş gruplarına sunduğu bütünsel hizmet ile sanat, drama, yazı, resim,mandala,fotoğraf atölyelerinin de mimarıdır.

“NAR ATÖLYE” bünyesindeki profesyonel kapsamdaki faaliyetlerinin yanında çeşitli platformlarda gönüllü olarak da yer alarak, çalışmalarda  bulunmaktadır. Bu nitelikteki faaliyetleri arasında  AÇEV  "Eğitimde ve Toplumsal Katılımda Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması" Projesi, Kadıköy Belediyesi Gençlik Yaz Kampı, Secret Cv ile ‘’Geleceğim Geliyorum’’ Projesi, Kariyer İst ve KPD ortaklığı ile ‘’Koç Bakışı ile Geleceğin Liderleri’’ Projesi önde gelenler arasındadır.