Saat
  Telefon  +90 538 941 18 31
 E-Mailinfo@narkendinol.com
 AdresGoogle Maps Adres
 TakvimAtölye Etkinlik Takvimi
           ANASAYFA   HAKKIMIZDA   BASINDA NAR KOGA   RÖPORTAJ   FOTOĞRAFLAR   VİDEOLAR   RADYO YAYINI   NAR BLOG   ÖN KAYIT 

Koçluk Programları

 :Bilgi Alınız
  
   
 : 
 : 

 :(0538) 941 18 31 
 :info@narkendinol.comKoçluk, kişisel gelişim alanında önemli bir dinamik oluşturur.

Temel Koçluk

Koçluk, insanları güçlü sorularla derin düşündürerek kendi farkındalıklarını ya da kendi potansiyellerini ortaya çıkarmayı sağlayan sistemler bütünüdür.Çeşitli disiplinlerden faydalanarak,yöntemi ve metodu olan profesyonel birsüreci içerir.Kişisel gelişim alanında önemli bir dinamik oluşturur.

Türkiye‘de de dünyada olduğu gibi artık mesleki yeterlilik kurumunda meslek olarak kabul edilen Koçluk, bugün hızla yükselen bir sektör oldu. İnsana yaptığı yatırım ve kattığı değer bugün hem iş alanında hemde bireysel alanda kabul görmüştür.

‘’Coach’’ Fransız kökenli bir sözcüktür. Anlamı insanı bir yerden bir yere götüren araba (posta arabası) benzetmesi ile açıklanabilir. ’’Koç’’ kelimesi 1840’larda özel öğretmenler için kullanılırdı. 1889 ve sonrasında ise sporcuları eğiten kişiler için kullanılmaya başlandı.

Kendi liderlik tarzını oluşturma anlamında ise 1985 yılında Dr. DickBorough tarafından kullanıldı. Koçluğa duyulan ilginin giderek artmasıyla şu anda dünyada 30 ülkede yaklaşık 7000 üye bu alanda çalışmaktadır. Bu hızlı yükselişinin; kısa zamanda çok sayıda kişinin yaşamına etkili ve net bir ivme kazandırmasıdır diyebiliriz.

Bireye Kazandırdıkları

* Kendi değerinin farkında olurlar.

* Hedeflerinin ve isteklerinin önündeki engellerinin farkında olurlar.

* Özgüvenleri artar.

* Kendi yaşamlarının lideri olurlar.

* Vizyon, misyon ve kişisel hedeflerini tanımlarlar.

* Bu hedeflere ulaşmak için gerekli becerileri kazanırlar.

* Yaşamdan aldıkları manevi tatmin artar.

* Aynı zamanda sorumluluklarını da yerine getirerek daha verimli bir yaşam sürerler.

* Çevreleri ile ilişkileri olumlu yönde gelişir.

* Özel ve profesyonel yaşamları arasındaki dengeyi sağlarlar.

* Ertelemeyi bırakırlar, eyleme geçerler.

* Öz disiplin sağlarlar.

* Kaynaklarını daha etkin kullanırlar.

Kuruma Kazandırdıkları

*Performans ve üretkenlik artışı,

*Aidiyet ve destek ortamının yaratılması,

*Devamsızlıkta azalma,

*Daha iyi müşteri ilişkileri,

*Kurum içerisinde özellikle iletişim, işbirliği ve motivasyon konularında daha iyi ilişkilerin kurulması

*Çalışan bağlılığının artması,

*Sürekli gelişimi destekleme,

*Performans değerlendirme sisteminin oluşması

*Koçluğa giriş eğitimi alan çalışanlar sayesinde organizasyonda kurum içi koçluk hizmetlerinin başlatılması,

*İnsan kaynağı ile diğer kaynakların entegrasyonu ve etkin kullanımı konularında adım atmış olacaklardır.

Eğitim İçeriği:

*Koçluk nedir ne değildir?

*Diğer meslekler ile koçluk arasındaki fark

*Koçluk ne kazandırır ?

*Koçluğun ilkelerinelerdir ?

*Koçluğa giriş

*Temel koçluk adımları

*Temel Koçluk Becerileri

*Uygulamalar


Eğitmen : Öznur YILMAZ BERK - Profesyonel Koç & Eğitmen

Profesyonel iş yaşamına, turizm sektöründe yöneticiyken, evlilik nedeni ile veda etmiş, daha sonra her zaman yaşamı ve insanı merak ederek çıktığı keşif yolculuğunda enerjilerle tanışmış,  bu konu üzerinde çeşitli ve kapsamlı eğitimler aldıktan sonra Koçluk kavramı ile tanışarak, önce koçluğun tüm süreçlerini kendisi ile çalışıp, 2010 -2012 döneminde Livcon Akademi’nin Life Coach , Certified Coach, Student  Coach, Nlp Master ,Eğitimcinin Eğitimi (Trainer’s Trainer) diploma programını tamamlamış ve Yaşam Koçu olarak çalışmalarına başlamıştır.  

 
“ Profesyonel Certified Coach” olarak,  Öğrenci & Kariyer, Dikkat Eksikliği  ve Hiperaktivite, Aile İlişkileri , ilişki koçluğu ve Bireysel koçluk hizmetlerinde kişinin  kendisi ol'ma  alanları üzerine Kişisel Gelişim  koçluğu ve eğitmenlik yapmaktadır.

Koçluk Platformu Derneği üyesi ve Reiki Master, EFT (Emotional Freedom Technics), NLP (Neuro Linguistic Program) “Master” derecelerine sahiptir.

 2013 yılında başladığı Psikoterapi eğitiminde İngiliz Psikoterapist ve eğitmen Robert Smith’den disiplinler arası kuramların eğitimini almıştır. Çözüm Odaklı Terapi, Transaksiyonel Analiz, Gestalt Terapi, Bilişsel Terapi alanlarında katıldığı  programları yine R. Smith süpervizyonu altında tamamlayarak uzmanlaşmıştır.

 Halen eşiyle birlikte NAR KENDİN OL GELİŞİM ATÖLYESİ’nde koçluk çalışmalarına devam etmektedir. “NAR ATÖLYE” bünyesinde, 7 den 77’ye yaş gruplarına sunduğu bütünsel hizmet ile sanat, drama, yazı, resim,mandala,fotoğraf atölyelerinin de mimarıdır.

“NAR ATÖLYE” bünyesindeki profesyonel kapsamdaki faaliyetlerinin yanında çeşitli platformlarda gönüllü olarak da yer alarak, çalışmalarda  bulunmaktadır. Bu nitelikteki faaliyetleri arasında  AÇEV  "Eğitimde ve Toplumsal Katılımda Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması" Projesi, Kadıköy Belediyesi Gençlik Yaz Kampı, Secret Cv ile ‘’Geleceğim Geliyorum’’ Projesi, Kariyer İst ve KPD ortaklığı ile ‘’Koç Bakışı ile Geleceğin Liderleri’’ Projesi önde gelenler arasındadır.