Saat
  Telefon  +90 538 941 18 31
 E-Mailinfo@narkendinol.com
 AdresGoogle Maps Adres
 TakvimAtölye Etkinlik Takvimi
           ANASAYFA   HAKKIMIZDA   BASINDA NAR KOGA   RÖPORTAJ   FOTOĞRAFLAR   VİDEOLAR   RADYO YAYINI   NAR BLOG   ÖN KAYIT 

Masal Atölyesi

 :Ekimde Başlıyor
  
   2 Saat
 : Öğrenci : 60 TL
 :Yetişkin : 100 TL

 :(0538) 941 18 31 
 :info@narkendinol.comGerçekten daha gerçek olan bir şey var mıdır?

Evet, vardır: Masal!

Nikos Kazancakis

 

Yaşama kendi masalımızı yaşamaya geldik. Hepimiz bir masalın kahramanlarıyız. Kendimiz olmak için bir yolculuğa çıkıyor, kendi dünyamızı keşfe başlıyoruz. Yol uzun, yolculuk meşakkatli... Gerçeğe ulaşmak için çıktığımız bu yolda en zor, en yaralı zamanlarımızda; belki bir kararın eşiğinde belki de beklediğimiz dönüşümden biraz önce çocukluğumuzdan çekip çıkardığımız bir masalı dinleyelim, onu yol arkadaşı seçelim. Yüreğimizin anlattığı sıcacık bir öykü bizi derin benliğimizle buluşturan bir rehber olsun.

Haydi gelin, masalınızı keşfedelim ve birlikte çözümleyelim... Masalların sembolik diliyle şifa bulalım, içimizde var olan derin bilgiyi ortaya çıkaralım ve kahramanı olduğunuz masalı yeniden yazalım. 


Eğitmen: Didem KÖKTAŞ

Masal anlatıcısı, eğitmen. İzmir'de yaşıyor. Babaannesinden dinlediği masallarla büyüdü. Uludağ Üniversite’sinde Türk Dili ve Edebiyatı ,Yücel Balku Yazın Atölyesi’nde öykü ve yazın dersleri, Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama eğitimleri gördü. Dokuz Eylül Üniveristesi'nde Anadolu Masalları ve Arketipler konusunda yüksek lisans yapıyor. Çağdaş Masal Anlatıcısı Jean Porcherot'u idolü olarak seçti; Çok disiplinli bir hikaye anlatma yöntemi olan EnChant'ın yaratıcısı JudithLiberman'dan, Hikaye Anlatıcısı ve Tiyatro Pedagogu Nazlı Çevik'ten, Eğitimde ve Sanatta Hikaye ve Masal Anlatıcılığı; İranlı Sanatçı SanazTaj'dan Konsantrasyon ve Hayal Gücü, Psikolojik Jest ve İmgelem, Ses, Nefes, Oyunculuk, Nar Kendin Ol Gelişim Atölyesi’nde Öznur Yılmaz Berk’ten  Yaşam Koçluğu, NLP, Öğrenci Koçluğu eğitimi aldı. Didem, sanat merkezlerinde, üniversitelerde, okullarda, oyun evlerinde, kitapçılarda, cafelerde, hastanelerde, yoga-şifa merkezlerinde yetişkinlere ve çocuklara umutla masallar, hikayeler anlatıyor; masalların şifa verdiğine inanıyor. Masalların önderliğinde yetişkinlere ve öğrencilere koçluk yapıyor.