Saat
  Telefon  +90 538 941 18 31
 E-Mailinfo@narkendinol.com
 AdresGoogle Maps Adres
 TakvimAtölye Etkinlik Takvimi
           ANASAYFA   HAKKIMIZDA   BASINDA NAR KOGA   RÖPORTAJ   FOTOĞRAFLAR   VİDEOLAR   RADYO YAYINI   NAR BLOG   ÖN KAYIT 

Yaratıcı Okuma Atölyesi

 :Bilgi Alınız
  
   
 : 120 Dakika
 :40 TL + Kdv

 :(0538) 941 18 31 
 :info@narkendinol.comEĞİTİMCİLER VE YETİŞKİNLER İÇİN DRAMA İLE OKUMA ATÖLYESİ..

 

KÜRK MANTOLU MADONNA

Kürk Mantolu Madonna: "Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum "Kürk Mantolu Madonna"yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum." Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.
Serpil Sulu yönetimindeki yaratıcı okuma atölyeleri eğitimcilere, okumaya farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyor. Kitaptaki değerlerin grup eşliğinde sorgulanmasıyla çeşitli sonuçlara varmaya ve farklı disiplinlere de uyarlanabilecek yeni yöntem ve yaklaşımlar geliştirmeye yardımcı olmayı hedefleyen atölyemize tüm eğitimci ve yetişkinler davetlidir.

SÜRE:120 DAKİKA
Lütfen rahat kıyafetler giyiniz…

Eğitmen: Serpil Sulu 
Ücret: Kişi başı 40 TL

 

ÇOCUKLARLA YARATICI OKUMA   ATÖLYELERİ

 Çocukların hayal dünyaları çok zengindir ve her çocuk büyük bir potansiyel taşır. Bu potansiyeli açığa çıkarmanın en iyi yöntemlerinden biri de Yaratıcı Drama’dır. Bu yüzden çocukların kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi ve kitap okumaya istekli hale getirerek diğer yayınlara merak uyandırmak amacıyla “Yaratıcı Drama" yöntemi ile birlikte okumayı güçlendirecek bir çok disiplinden yararlanarak "Yaratıcı Okuma Atölyeleri” düzenliyoruz. Bu çalışmalarla çocukların sanat ve edebiyata ilgililerinin güçlenmesi ve kendilerini ifade etmede özgüvenlerinin gelişmesine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır. Atölyelerde masal, efsane, hikâye, şiir, deneme gibi edebiyat türleri okunurken ansiklopedi, harita, rehber gibi kaynak okumaları da yapılmaktadır. Sanat dallarından resim, fotoğraf, müzik, dans ve beden dili okumaları da yapıyoruz. Yaratıcı okuma birçok disiplini kapsayan tavrıyla öğrenmeyi çok yönlü algılayan bir yanıyla da varlığını sürdürmektedir.

Serpil  Sulu  yönetimindeki yaratıcı okuma atölyeleri tüm çocuklar davetlidir.

İKİ İNATÇI KEÇİ

KAZANIMLAR

1)Verilen ritme ayak uydurur.

2)Yönergede verilen duygu durumunu ifade eder.

3)Bedeni, el, yüz hareketlerini etkin kullanır.

4)’’İki İnatçı Keçi ‘’ fablını dinler.

5)Verilen rollere uygun doğaçlama yapar.

6)Fablın ana fikrini çıkartır.

7)İki İnatçı Keçi fablındaki kahramanlara söylemek istediği şeyi yazı ile ifade eder.

Süre:90 dakika

7-10 yaş arası tüm çocuklar davetlidir.

 


Eğitmen: Serpil SULU