Saat
  Telefon  +90 538 941 18 31
 E-Mailinfo@narkendinol.com
 AdresGoogle Maps Adres
 TakvimAtölye Etkinlik Takvimi
           ANASAYFA   HAKKIMIZDA   BASINDA NAR KOGA   RÖPORTAJ   FOTOĞRAFLAR   VİDEOLAR   RADYO YAYINI   NAR BLOG   ÖN KAYIT 

Nefes Atölyesi

 :Randevu alınız
  
   
 :1 Saat
 :200 TL + Kdv

 :(0538) 941 18 31 
 :info@narkendinol.comHoloterapi( Nefes terapisi ) NEDİR?

Holoterapi sözcüğü, yunanca “bütün” anlamına gelen “holos” ve ileri gitmek anlamına gelen “trapein” sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmektedir ve bir bütün olarak “bütünlüğe varmak/tamamlanmak” anlamını taşımaktadır.  Holoterapi nefes çalışmaları, modern bilinç araştırmaları, kişiötesi psikoloji, antropoloji, çeşitli derinlik psikolojisi araştırmaları ve spiritüel doğu pratiklerinin birleştirilmesi yoluyla, Stanislav Grof ve Christina Grof (1988) tarafından sistematik hala getirilmiş, bir kendini keşif ve kendi kendine iyileşme ya Holoterapi Nefes Çalışması; kişiyi günlük yaşamın dışına çıkararak,hayatı farklı bakış açılarıyla gözlemleyebilme fırsatı verir. Bu sebeple kişinin hayatın tüm yönlerini algılayabilmesini ve farkındalığın maksimum düzeyde olmasını sağlayabilen en önemli bilinçaltı çalışmasıdır. 
  Bilinçaltımızda kalan fakat hayatımıza etkisi olan anılar su yüzüne çıkar. Farklı boyutlar gözlemlenmeye ve ilişkiye geçilmeye başlanır. Herkes aynı nefes tekniğini uygulamasına rağmen her bireyin kendi zihin haritasında kendi açılımları oluşur. Farklı uzanımlar sonucu farklı deneyimler ortaya çıkar.

 Holoterapi, bütünlüğe ulaşma/ tamamlanma çalışmaları olarak kurgulanmış, kişilerin derin bilinçaltı derinliklerini keşfetmelerini sağlayan, bilincin hızlı solunum ile değiştirilme çalışmalarıdır.
  Holoterapi çalışması pratikte insan yaşamına birçok farklı katkı sağlar. Dr. Grof holoterapiyi, “sıradışı bilinç düzeyi aracılığıyla iyileşmek” olarak tanımlamıştır.

Holoterapinin, tamamlayıcı bir iyileşme yöntemi olduğunu unutmamak gerekir. Yapılan araştırmalara göre nefes çalışmaları, ağır psikiyatrik ve nörolojik rahatsızlıklarda sonuç vermemektedir. Kanser, kalp sorunları vb. fizyolojik sorunlarda, rahatlama ve üstesinden gelme aracı olarak kullanılabilir ama bu tür hastalıkları tedavi etmez. Bu nedenle, tanımlandığı gibi holoterapi, bir destek olarak ele alınmalı ve hastane doktorlarına mutlaka başvurulmalıdır.

HOLOTERAPİNİN ETKİN OLDUĞU ALANLAR

Bilinçaltı çöplerinin temizlenmesi
Beyin hafızanın boşaltılması ve genişletilmesi

Zihinsel ve bedensel yenilenme
Bilinçaltındaki korku ve endişelerin giderilmesi
Fizik beden üzerindeki birçok patolojinin iyileştirilmesi
Hormonların aktive edilmesi ve dengelenmesi
Botoks etkisi
Detoks etkisi
Kurban bilincinden çıkış
Kişilerle ilgili ilişkileri düzeltmek
Kaderi iyileştirmek
Karma çözümü
Duyular dışı algının açılması
Bilinç ve farkındalık gelişimi
Kalıplardan kurtulma ve kendini özgür bırakma

-Uyku bozukluklarının giderilmesi

-Kronik yorgunluk sendromundan kurtulma

Lütfen  bireysel çalışma için randevü alınız.

Rahat giysiler giymenizi tavsiye ederiz.

Çalışma yaklaşık  1 saat sürmektedir. 

 

 Eğitmen : Öznur YILMAZ BERK - Profesyonel Koç & Eğitmen

Profesyonel iş yaşamına, turizm sektöründe yöneticiyken, evlilik nedeni ile veda etmiş, daha sonra her zaman yaşamı ve insanı merak ederek çıktığı keşif yolculuğunda enerjilerle tanışmış,  bu konu üzerinde çeşitli ve kapsamlı eğitimler aldıktan sonra Koçluk kavramı ile tanışarak, önce koçluğun tüm süreçlerini kendisi ile çalışıp, 2010 -2012 döneminde Livcon Akademi’nin Life Coach , Certified Coach, Student  Coach, Nlp Master ,Eğitimcinin Eğitimi (Trainer’s Trainer) diploma programını tamamlamış ve Yaşam Koçu olarak çalışmalarına başlamıştır.  

 
“ Profesyonel Certified Coach” olarak,  Öğrenci & Kariyer, Dikkat Eksikliği  ve Hiperaktivite, Aile İlişkileri , ilişki koçluğu ve Bireysel koçluk hizmetlerinde kişinin  kendisi ol'ma  alanları üzerine Kişisel Gelişim  koçluğu ve eğitmenlik yapmaktadır.

Koçluk Platformu Derneği üyesi ve Reiki Master, EFT (Emotional Freedom Technics), NLP (Neuro Linguistic Program) “Master” derecelerine sahiptir.

 2013 yılında başladığı Psikoterapi eğitiminde İngiliz Psikoterapist ve eğitmen Robert Smith’den disiplinler arası kuramların eğitimini almıştır. Çözüm Odaklı Terapi, Transaksiyonel Analiz, Gestalt Terapi, Bilişsel Terapi alanlarında katıldığı  programları yine R. Smith süpervizyonu altında tamamlayarak uzmanlaşmıştır.

 Halen eşiyle birlikte NAR KENDİN OL GELİŞİM ATÖLYESİ’nde koçluk çalışmalarına devam etmektedir. “NAR ATÖLYE” bünyesinde, 7 den 77’ye yaş gruplarına sunduğu bütünsel hizmet ile sanat, drama, yazı, resim,mandala,fotoğraf atölyelerinin de mimarıdır.

“NAR ATÖLYE” bünyesindeki profesyonel kapsamdaki faaliyetlerinin yanında çeşitli platformlarda gönüllü olarak da yer alarak, çalışmalarda  bulunmaktadır. Bu nitelikteki faaliyetleri arasında  AÇEV  "Eğitimde ve Toplumsal Katılımda Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması" Projesi, Kadıköy Belediyesi Gençlik Yaz Kampı, Secret Cv ile ‘’Geleceğim Geliyorum’’ Projesi, Kariyer İst ve KPD ortaklığı ile ‘’Koç Bakışı ile Geleceğin Liderleri’’ Projesi önde gelenler arasındadır.