Saat
  Telefon  +90 538 941 18 31
 E-Mailinfo@narkendinol.com
 AdresGoogle Maps Adres
 TakvimAtölye Etkinlik Takvimi
           ANASAYFA   HAKKIMIZDA   BASINDA NAR KOGA   RÖPORTAJ   FOTOĞRAFLAR   VİDEOLAR   RADYO YAYINI   NAR BLOG   ÖN KAYIT 

Beden Dili ve Diksiyon

 : 
 Toplam 24 Saat (Sertifikalı)
 :6 Hafta 3 Saat
 :630 TL + Kdv
 :(0538) 941 18 31
 :info@narkendinol.com


“Kimse beni anlamıyor”

“Söylediklerim hep yanlış anlaşılıyor”

“Kendimi doğru ifade edemiyorum”

“Ne istediğimi bir türlü anlatamıyorum”

“Anlata anlata dilimde tüy bitti, yine boş, yine boş”

“Öyle söyledim olmadı, böyle söyledim olmadı”

Yukarıdaki cümleler size tanıdık geldi mi? Mutlaka içlerinden birini kullandığınız anlar veya kişiler olmuştur değil mi?

Eğer cevabınız “evet” ise, kusura bakmayın ama kimsenin bunda bir suçu yoktur. Sorun sizde...

Sorun; kendinizi karşınızdaki kişiye anlatma biçiminizde, üslubunuzda, dilinizde, BEDEN  DİLİNİZDE , seçtiğiniz sözcüklerde, güzel sözler söylemeye çabalarken hiç farkına varmadan kullandığınız yanlış beden dilindedir. Çünkü; anlaşabilmek için Ne diyorsunuz, bunu Neden söylemek istiyorsunuz, söylemek istediklerinizi Ne zaman söylüyor ve bütün bu anlatmak istediklerinizi Nerede gerçekleştiriyor, hepsinden önemlisi Nasıl söylüyor, demek istediklerinizi önemseyecek, buna anlam katacak birine mi yani Kim'e diyorsunuz…

Bütün bunlar önemlidir!

Her zaman çok ve ayrıntılı konuşmanın işe yaramadığını, kendimizi doğru tanıyıp doğru adlandırabilmek için doğru kelimeleri seçmemiz ve bu doğru olan söylediklerimize uygun bir üslubumuzun da olması gerektiğini bilmek gerekir…

Bu eğitim; “İnsanlar konuşa konuşa anlaşır” özdeyişini "doğru, amacına uygun, yerinde, zamanında ve üslubunca konuşursa anlaşır" şeklinde doğrulamayı amaçlamaktadır…   Eğitmen:
 Meral KUMRAL


İzmir D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Tiyatro Anasanat Dalı “Dramatik Yazarlık” bölümünden, 1985 yılında mezun olan Meral Kumral; aynı yıl İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünde, 1986 yılında ise mezun olduğu fakültede yarım dönem yüksek lisans eğitimi gördü.

Çalışma hayatına 1986 yılında çocuklara yönelik kukla oyunları sergileyen bir tiyatroda (Masal Gerçek Tiyatrosu) başladı. 1986-1988 yılları arasında “oyuncu-yazar”  çalıştığı bu tiyatroda birçok oyunu sahnelenen Kumral, bu dönemde  Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde ve bir ajansa bağlı olarak aralıklarla 6-12 yaş grubu çocuklara tiyatro ve yaratıcılık eğitimi verdi. 1993 yılından itibaren ‘Vitamin Çocuk Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni olarak başladığı gazetecilik yaşamında birçok gazete, yayınevi ( Alem, Akşam, Hürriyet) ve dergide (Aktüel-Time Out)